Visit Kołobrzeg

Wersja polska Deutsche version Strona główna | Mapa strony |
Szukaj: 
Strona główna Atrakcje Maszoperia
Interaktywna mapa

Pajacyk.pl - Polska Akcja Humanitarna

Muzeum Maszoperia to jak dotąd jedyne takie muzeum w Europie!

26 kwietnia 2013 r. w samym środku dzielnicy uzdrowiskowej, w budynku Ośrodka Kielczanka otwarta została nowa atrakcja dla dzieci - najprawdziwsze muzeum 6D.

Na powierzchni 500 m kw. zapisana została historia pewnej rybackiej rodziny, którą poznajesz przechodząc z sali do sali w trójwymiarowych okularach na nosie.

Prowadzi Cię lektor, który może mówić w kilku językach: po polsku, niemiecku, angielsku lub po rosyjsku. Z jego opowieści dowiesz się jakie było znaczenie słów niewód lub checza. Na nosie masz okulary 3 D, dzięki którym widzisz trójwymiarowe obrazy np. dające złudzenie chodzenia po wodzie i zanurzasz się w świat baśni i dawnej historii. Wrażenia i niesamowite emocje przeplatają się z historią rybaków, z legendą o zaczarowanej sieci i wiedźmie, która wbrew powszechnej opinii okazuje się być dobrą czarownicą.

Do życia i pracy maszopskich społeczności zamieszkujących kiedyś nadbałtyckie plaże nawiązują zgromadzone przedmioty, które można dotykać bez obaw, że za chwilę upomni kogokolwiek kustosz. Można wcielić się w rolę kapitana statku i zamaszyście zakręcić kołem sterowym, zerknąć przez bulaja i zadzwonić prawdziwym kutrowym dzwonem.

Uzupełnieniem wrażeń są aromaty: morska bryza, dym oraz oryginalne przedmioty z epoki jak stare sieci, wiosła, kotwice. Podczas zwiedzania spotkasz „prawdziwe” ptaki i żaby. Usłyszysz mewy śpiewające przy akompaniamencie szumu morza. Przez chwilę pobłądzisz we mgle i mroku, a wiatr potarga Twoje włosy. Będziesz mieć okazję zasiąść przy biesiadnym stole rybaków i poczuć klimat maszopskiej uroczystości.

 Adres:

Muzeum 6D
ul. Rodziewiczówny 15
(Promenada przy Ośrodku KIELCZANKA - ALBAX)
78-100 Kołobrzeg

tel. kontaktowy:  (94) 716 22 44
mail: info@muzeum6d.pl 

 Czynne przez cały rok 

(7 dni w tygodniu) w godzinach:
10.00 – 18.00

w okresie wakacyjnym:
10.00 – 22.00

KONTAKT DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH: 501 530 212

Strona internetowa muzeum: www.muzeum6d.pl