Visit Kołobrzeg

Wersja polska Deutsche version Strona główna | Mapa strony |
Szukaj: 
Strona główna Atrakcje panoramiczna kawiarnia
Interaktywna mapa

Pajacyk.pl - Polska Akcja Humanitarna

KAWIARNIA PANORAMICZNA ELEVEN CLUB W HOTELU ARKA

Będąc w Kołobrzegu wypada zobaczyć jedną z mało znanych, bo zupełnie nowych atrakcji a mianowicie kawiarnię panoramiczną.

W tym celu należy udać się do hotelu / sanatorium Arka położonego na wschodnim krańcu miasta, tuż przy samej plaży. Tam wjeżdżamy windą panoramiczną na XI piętro i już  w tym momencie podziwiamy widok na morze - zdjęcie obok nie oddaje niestety wrażeń odczuwanych w czasie jazdy.

W kawiarni zajmujemy dowolny stolik i nie martwimy się, że jest oddalony od okna. W tej kawiarni podłoga jest ruchoma i cały czas w sposób prawie niezauważalny obraca się wokół własnej osi. Czasami trwa to 30 minut czasami jeszcze wolniej, ponieważ prędkość obrotów można regulować. Jeśli uznamy, że jazda jest zbyt szybka wystarczy poprosić barmana, żeby zwolnił.
Kawiarnia została nazwana Eleven Club, ponieważ znajduje się na 11 piętrze, widok z tej wysokości zapiera dech. 
 
WIDOK NA STRONĘ WSCHODNIĄ, w kierunku na Ekopark, ścieżkę rowerową, Ustronie Morskie. Kiedy jest ciemno w dali można zobaczyć rozbłyski zabytkowej latarni morskiej w Gąskach.
WIDOK NA STRONĘ ZACHODNIĄ, czyli na kołobrzeską latarnię morską widoczną także w dzień oraz na park nadmorski, plażę, Kamienny Szaniec. Z tej strony widać również panoramę Kołobrzegu.

 

 

.

 

 

c