Visit Kołobrzeg

Wersja polska Deutsche version Strona główna | Mapa strony |
Szukaj: 
Strona główna Sport i rekreacja Obiekty sportowe Port jachtowy
Interaktywna mapa

Pajacyk.pl - Polska Akcja Humanitarna


Firma ArkCharter świadczy kompleksowe usługi zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i firm. To gwarancja doskonałej organizacji wyjazdów służbowych i prywatnych, oraz dobrego wypoczynku.
Zapewniamy profesjonalne usługi w zakresie:
     rejsów wędkarskich
     rejsów dla płetwonurków
     rejsów turystycznych pod żaglami
     imprez integracyjnych i motywacyjnych dla firm
     doradztwa i organizacji wyjazdów biznesowych i turystycznych
     organizacji wypraw wędkarskich od A do Z
     przewodnictwa wędkarskiego
     rezerwacji hotelowych
     rezerwacji biletów promowych
Jest firmą z wieloletnią tradycją. Corocznie brała udział w takich prestiżowych imprezach żeglarskich jak \"Kieler Woche\" w Kiel oraz \"Rum Regatta\" w Flensburgu. Od 1987 r. do 1989r.s/y ARK pływał po Morzu Śródziemnym. W 1992 roku s/y ARK uczestniczył w regatach transatlantyckich \"Columbus 92\". Po przebyciu 13.000 mil morskich zajął I miejsce w swojej klasie. W Liverpool hiszpański król Juan Carlos wręczył zwycięzcy nagrodę. Od wielu lat organizujemy rejsy czarterowe na duńską wyspę Bornholm oraz do portów szwedzkich, duńskich i niemieckich. W ostatnim czasie zauważamy duże zainteresowanie polskich firm oraz osób indywidualnych w wyborze aktywnego wypoczynku na morzu.
Tradycyjne jachty \"ARK\" i \"BALTIC STAR\" wywodzące się z historycznego portu morskiego i uzdrowiska Kołobrzeg - są idealnymi jednostkami do odkrywania wysp i portów basenu Morza Bałtyckiego. Stwarzamy Państwu możliwość spędzenia wczasów na morzu z rodziną, przyjaciółmi. Pływając z nimi będziecie mogli zwiedzić wiele przepięknych portów, przeżyć niezapomniane chwile na morzu, poznać specyfikę wypoczynku pod żaglami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w turystyce morskiej!
Pływają na Bornholm - duńską wyspę z zamkami i okazałymi lasami. Bornholm jest prawdziwą perłą Bałtyku. Wielu uważa, że najpiękniej jest tam właśnie jesienią, kiedy lasy zmieniają kolor, ptaki ciągną na wędrówkę lecz również wiosną, na przykład w okresie Wielkanocy, kiedy to bornholmczycy przygotowują się do nowego sezonu turystycznego. Ceny są wówczas niskie, co nie jest bez znaczenia dla budżetu domowego i co na pewno umożliwia korzystanie z większej ilości atrakcji a jednocześnie unika się natłoku turystów.
W programie żeglarskich wakacji nie może zabraknąć rejsu na Christianso - archipelag oddalony od Bornholmu o 9 Mm na NE. Niecodzienny, prawie egzotyczny krajobraz wysp Christianso i Frederikso przyciągał od wielu lat entuzjastów żeglarstwa. Ponad 300 lat temu na tych dwóch głównych wyspach archipelagu wybudowano Fortecę, która rzadko była świadkiem batalii wojennych a częściej wykorzystywana była przez korsarzy. Wyspy te spełniały w Danii rolę Wyspy Diabelskiej, gdyż zsyłano na nich więźniów skazanych na dożywotnie roboty. Obecnie wyspy zamieszkuje 110 mieszkańców. Wyspy stały się domem rybaków i artystów, których przyciąga niepowtarzalna atmosfera i tajemnicze piękno okolicy.

Jedną z największych atrakcji, jaką może zaoferować ArkCharter są wyprawy na połowy wędkarskie.
Wszystkim amatorom połowu dorsza, ryby o delikatnym smaku, proponujemy dalszą wędrówkę na północ - w okolice duńskiej wyspy Bornholm, ponieważ właśnie tutaj, w związku zze specyfiką dna, można uprawiać w pełni wędkarstwo dorszowe. Nadzwyczajne wprost położenie wyspy na środku Bałtyku oraz biologiczna swoistość morza i bliskość na łowiska z Kołobrzegu czynią ją prawdziwym rajem dla wędkarzy. Wyprawę na połowy morskie z Kołobrzegu odbyć można na jednostkach Ark i Baltic Star (ex kutry rybackie), wyposażonych w centralne ogrzewanie, kuchnię, lodówkę, toaletę, radar, wysokiej klasy echo-sondę rybacką, odbiornik nawigacji satelitarnej GPS z ploterem oraz kabiny dla 8 wędkarzy na każdej z jednostek
Dzienne połowy wędkarskie
Czas trwania rejsu - do 9 godzin
Liczba uczestników - do 16 osób na jednostkę W czasie rejsu zapewniamy :
-dwa posiłki
-napoje (kawa,herbata)
-licencja na połowy morskie
-patroszenie złowionych ryb przez załogę -ubezpieczenie
Wyprawy wędkarskie
Na łowiska wokół duńskiej wyspy Bornholm i łowiska polskiego wybrzeża z noclegiem na jachcie ( max. 8 osób ).
Nurkowanie na Bornholmie
Bornholm ma jedne z najbardziej fascynujących miejsc nurkowych w Danii. Występuje tutaj wszystko od jaskiń i skał po piaski, wapienie i wraki. No i oczywiście wspaniała widoczność. Występuje tutaj wiele gatunków ryb, miedzy innymi dorsze, krewetki, eels i flądry.
Rosyjski okręt podwodny
Głębokość nurkowania – max. 40 m
Ekscytujące nurkowanie dla doświadczonych płetwonurków
(min. AOWD or similar).
Rosyjski okręt podwodny znaleziony w 1989, leży około 2 mile od Vang.
Z nieznanych przyczyn 76 metrowy okręt podwodny zatonął na głębokości 25 m. Na początku próbowano holować okręt ale nie udało się i zatonął na głębokości 38 m, gdzie pozostaje do dziś. Statek jest całkowicie nie tknięty i jest naprawdę wart odwiedzenia. Leży na piaskowym dnie dzięki czemu łatwo zobaczyć wszystkie jego detale. Okręt został wybudowany w 1950 r i należy do klasy whisky.

Groty Hammeren
Głębokość nurkowania 4 – 12 m.
Groty Hammeren są fascynującym miejscem do nurkowania dla wszystkich płetwonurków. Ponieważ są często otwarte z góry, więc nie trzeba mieć specjalnego przeszkolenia w nurkowaniu w grotach.
Jednym z najciekawszych miejsc do nurkowania na Bornholmie są dwie groty w Hammerknude, na północy od portu Hammeren.
Nie ma problemu ze zwiedzaniem obu grot, obie mają głębokość ok. 4 m. Należy uważać podczas nurkowania w dużej grocie, szczególnie podczas okresu letniego, kiedy to wpływają tam łódki z turystami. Mniejsza grota ma 17 m długości, czyli około połowy długości dużej groty. Obie jaskinie są trochę zaciemnione, więc jeśli chcecie zobaczyć wszystko, proponuję zabrać ze sobą latarkę.

Port Hulle
Naturalne nurkowania – max. 28 m

Idealne miejsce dla początkujących i doświadczonych płetwonurków. Hullehavn jest prawdopodobnie jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na Bornholmie.
Łatwo można wejść do wody z małej półki skalnej z drabinką. Jeśli popłyniesz w jedną stronę możesz zobaczyć szczątki wraka, a w drodze powrotnej zobaczysz wąwóz ze skalistym klifowym wybrzeżem i inne cuda natury.


Port Bølshavn
Nature dive – około 5–12 m
Idealne miejsce dla nowo wyszkolonych płetwonurków.
Z małego falochronu w porcie wejście do wody jest bardzo proste dzięki małej drabince. Pod wodą można zobaczyć wszystko od wąskich przejść,


Szwecki Port
Nature dive – max. 23 m
Bardzo ciekawe miejsce dla doświadczonych płetwonurków. Na wschodnim wybrzeżu Bornholmu znajduje się mała zatoczka, która w dawnych czasach była przystanią dla małych łódek. Wejście do wody może sprawiać trochę trudności, ponieważ podłoże jest kamieniste.


Pełna niezwykłych atrakcji, niewielka duńska wyspa leży zaledwie 55 mil morskich od Kołobrzegu. Bornholm to raj dla turystów, którzy odkryli jej uroki już przed 150 laty. To idealne miejsce dla rodzinnego wypoczynku. Nie brak tu miejsc do zabaw, a przy okazji też edukacji dzieci. Wędkarze nie będą tu narzekać na brak ryb. Można się tu wspinać po skałach lub grać w golfa. Bornholm to raj dla rowerzystów i piechurów, to wyspa rybaków, artystów i słońca, piaszczystych plaż i uroczych skał. Legenda głosi, że gdy Bóg skończył tworzyć Skandynawię to resztę pozostałych Mu w ręku najpiękniejszych rzeczy, użytych w Skandynawii, zostawił na Bornholmie. Turyści mają więc w pigułce to, co najatrakcyjniejsze na całym półwyspie Skandynawskim.
Wyspa jest doskonale przygotowana na przyjęcie turystów. Nie brak doskonałych hoteli, domków letniskowych i kampingów, ścieżek rowerowych i pieszych, dobrych połączeń komunikacyjnych wewnętrznych jak i do Szwecji, Danii, Niemiec i Polski. Bornholm słynie też z dobrej kuchni, a szczególnie śledzi wędzonych według starych, domowych receptur.

Port jachtowy w Kołobrzegu to jedyne miejsce w regionie, z którego można wypłynąć w rejs prawdziwym żaglowcem. Tu czuje się smak morza. W fortyfikacjach XVIII wiecznej reduty Morast mieści się stylowa Tawerna, miejsce, w którym można zorganizować duże imprezy plenerowe, ale także kameralne spotkania z przyjaciółmi.
Oto niektóre z naszych propozycji:
     Tawerna oferuje alkohole z całego świata serwowane w nastrojowym wnętrzu dawnego fortu pruskiego. W nisko sklepionej sali stoją ciężkie stoły, na ścianach wiszą zdjęcia bywalców. Gościli u nas miedzy innymi załoga Łódki Bols, kapitan Roman Paszke, Jerzy Porębski. Na brukowanym dziedzińcu tawerny stoją wędzarnie ryb i duże grille, które zapewniają profesjonalny catering podczas dużych imprez. Największym zainteresowaniem podczas minionych lat w Tawernie Portu Jachtowego cieszyły się między innymi występy Kabaretu Koń Polski oraz Ani Mru Mru. Koncerty Aloszy Awgiejewa, Krystyny Prońko, zespołu VooVoo i Porter Band. Ponadto w okresie letnim odbywają się co wieczór koncerty zespołów Cowerowych i Szantowych
     
     Uczta Piracka
     Duże imprezy organizowane są na dziedzińcu Fortu. Biesiadnicy uczty pirackiej zasiadają do stołu w kaperskich kapeluszach i z bronią za pasem. Panie dostają od nas naszyjniki z kwiatów. Biesiadę obsługują piraci i syreny podając ryby pod różnymi postaciami. Płonie ognisko i pochodnie, a kołobrzeski pirat - wodzirej - organizuje zabawy i konkursy żeglarskie
     
     Wieczór Karaibski
     Tawerna to również jedyne miejsce w Polsce, w którym swą delegaturę ma Karaibska Republika Żeglarska. Wielokrotnie żeglarze, obywatele republiki spotykali się tu na swoich karnawałach i bankietach. Prezydentem państwa założonego przez Polaków na Karaibach jest kpt. Andrzej Piotrowski, wśród ojców założycieli są: Bogusław Linda, Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski.
Karaibskie karnawały zamieniają port i miasto w siedzibę roztańczonych i często groźnych piratów. Po mieście krążą press gangi wyłapujące nie marynarzy lecz piękne panny. W basenie portowym ostrzeliwują się nawet dawne okręty wojenne. Wieczorem uczta w tawernie podczas której drinki podawane są w kokosach i ananasach.
     
     Morskie wyprawy wędkarskie to atrakcja dla pasjonatów, a także amatorów. Pływamy na dwóch żaglowcach: Ark i Baltic Star. Nasi szyprowie znakomicie znają morze i zwyczaje dorsza. Łowimy na \"kołobrzeskich kamieniach\" lub wrakach, gdzie żyją wyjątkowo duże okazy.

     
     Rejsy pod żaglami to przede wszystkim wyprawy na zachód słońca. Pływamy prawdziwymi żaglowcami. Uroku barwom natury dodaje trzeszczenie pokładu i takielunku.

     Kajakami na Bornholm. Wyprawy kajakowe na Bornholm mogą stać się nowym sportem. Profesjonalny sprzęt czeka na śmiałków, którzy chcą udać się w liczącą kilka godzin podróż. Duńska wyspa szczególnie miło wita tych, którzy dotarli do niej dzięki sile swoich ramion

     Ekstremalna przygoda na morzu, to praca z zespołem ratowniczym. Od podszewki poznasz pracę najodważniejszych ludzi morza, tych którzy pływają bez względu na panujące warunki. Można wypróbować sprzęt ratowniczy i wziąć udział w treningu profesjonalistów nie jako bierny widz, ale uczestnika.

     Regaty Smoczych Łodzi to siła ramion, zgranie drużyny i mordercza rywalizacja, a przy tym świetna zabawa. W dzisiejszych czasach te widowiskowe wyścigi znajdują coraz więcej zwolenników. Chętnie są sponsorowane, ponieważ przyciągają mas media, a udział w wyścigach może brać każdy, niezależnie od wieku, płci i kondycji. Liczy się zespołowy wysiłek i wspólna wiara w sukces.
Zapewnimy: łodzie, pełne bezpieczeństwo, dużo emocji, sportową karierę dla wytrwałych, a najlepszym będziemy przyznawać puchary, nagrody i dyplomy.