Visit Kołobrzeg

Wersja polska Deutsche version Strona główna | Mapa strony |
Szukaj: 
Strona główna Sport i rekreacja Squash
Interaktywna mapa

Pajacyk.pl - Polska Akcja Humanitarna

Squash pochodzi z Wielkiej Brytanii i pewnie dlatego przez pierwszych 70 lat to Brytyjczycy wygrywali wszystkie turnieje. Przełom nastąpił w latach 60, kiedy pojawiła się słynna Australijka Heather McKay (mistrzyni od 1966 do 1977).

Wśród mężczyzn wyróżniali się zwłaszcza Irlandczyk Jonah Barrington i Australijczyk Geoff Hunt ale prawdziwym fenomenem są gracze z Pakistanu. Z nieznanych powodów to właśnie w Pakistanie jest wylęgarnia talentów i stamtąd pochodzą całe rody mistrzów squasha np. dynastia Khan (jeden z jej członków Jansher Khan jest dziś prezydentem World Squash Federation).

Obecnie widać szczególny wzrost zainteresowania tym sportem - na całym świecie istnieje ponad 50 000 kortów a czynnie uprawia go ok. 20 mln ludzi w 150 krajach. Obok golfa i jachtingu jest to ulubiona dyscyplina managerów i businessmanów.2 km od centrum Kołobrzegu znajduje się Centrum Sportowe Pajamad, które organizuje ogólnopolskie turnieje squasha kategorii C i stale rozszerza swoją ofertę. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt (okulary, piłki, rakiety) oraz zamówić lekcje z instruktorem.

Informacje o kolejnych zawodach można znaleźć na stronie Pajamad oraz na stronie Polskiej Federacji Squaha.


Centrum Sportowe PAJAMAD Squash i Fitness

ul. Bukowa 1
78-100 Budzistowo/Kołobrzeg
biuro@pajamad.pl
tel: +48 792 160 958

czynne:
od poniedziałku do soboty w godz. od 15:00 do 23:00.
W niedzielę od 16:00 do 20:00.
W innych godzinach niż podane można składać rezerwację kortów telefonicznie, istnieje możliwość otwarcia kortów na życzenie.