Visit Kołobrzeg

Wersja polska Deutsche version Strona główna | Mapa strony |
Szukaj: 
Strona główna Noclegi
Interaktywna mapa

Pajacyk.pl - Polska Akcja Humanitarna

Dla oszczędnych

Jeśli przyjeżdżasz nad morze żeby się zabawić i więcej czasu spędzasz na plaży i dyskotece niż w łóżku to najlepszą ofertą będą dla Ciebie prywatne kwatery. Można o nie pytać na dworcu, w centrum informacji turystycznej, albo na jednym z portali internetowych.

Dla amatorów luksusu

Żadne polskie miasto nie może się pochwalić posiadaniem takiej ilości luksusowych obiektów SPA & Wellness na kilometrze kw. jak właśnie Kołobrzeg: Aquarius, Sand, Diva, Leda, Olymp, Arka Medical Spa, Ikar Plaza,  a w pobliskim Dźwirzynie (8 km) jest Senator**** i Clarion Grand Baltic Plaza***** ze słynną La Perlą - to już piana śmietany!

Dla chorujących

Tarczyca, nadwaga, krążenie, cukrzyca, niepłodność, alergia - te schorzenia można skutecznie leczyć w Kołobrzegu wykorzystując klimat i naturalne bogactwa, czyli solankę i borowinę. Można przyjechać na skierowanie lekarskie, ale można też wykupić prywatne wczasy z pełnym wyżywieiniem i pakietem zabiegowym wraz z konsultacją lekarską (już od 100 zł dziennie). Wiele sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych zapewnia całodobową opiekę medyczną.  

Dla rodzin z dziećmi

O tym, że jod ma zbawienny wpływ na drogi oddechowe nie trzeba mówić, bo wszyscy to wiedzą od lat, tylko nie każdy kojarzy ten fakt z własnym kaszlącym dzieckiem. Tymczasem wspaniałe wakacje nad morzem  mogą być bezbolesną kuracją. Rrodzina spędza wspólnie czas, tata może wreszcie pograć z synem w piłkę, mama wymasuje sobie cellulit w szarych falach Bałtyku a dziecko nawdycha się jodu i nie będzie chorować na oskrzela, ani na zapalenie płuc. Jest również bardzo prawdopodobne, że złagodzone zostaną objawy alergii na sierść i kurz. Słynna autorka kryminałów Joanna Chmielewska pisze w swojej autobiografii, że właśnie nad morzem jej młodszy syn zahartował się codziennymi kąpielami:

"Pchałam się z dziećmi nad morze. Jerzy chorował ustawicznie, czepiały się go anginy i grypy, najpierw wycięto mu trzeci migdał, potem dwa pozostałe (...) Roberta postanowilam zahartować i nie znalazłam nic lepszego niż morska woda.(...) Pogoda zrobiła się piękna, dziecko do wody wlazło chętnie, pozwalałam mu robić co chce pilnując tylko, żeby nie zmarzł. Szybko wyszło na jaw, że taki przypadek nie wchodzi w rachubę. Wpuszczałam go do wody dzień w dzień, jeśli upalne słońce zmieniało się na gnane dzikim wiatrem desczowe chmury, wprowadzałam zmianę tylko o tyle, że zmarzłszy sama wywlekałam go na brzeg, wycierałam i przebierałam w suche szmaty. (...) Od razu mogę powiedzieć, że tak było co roku i w rezultacie na żadne grypy, anginy i migdałki nie chorował. Owszem, załatwił sobie zatoki, ale to później i własnym wysiłkiem" (Autobiografia, Chmielewska tom II, s.277)

Są obiekty, które dostosowały się do potrzeb rodzin z dziećmi jak np. Pro Vita, Arka Medical Spa czy hotel Senator. Można w nich skorzystać ze specjalnej sali zabaw, można również zamówić profesjonalną opiekunkę.

Visit Kolobrzeg Team zastrzega, iż zawarte w serwisie www.visitkolobrzeg.com informacje stanowią utwór w rozumieniu ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.