Visit Kołobrzeg

Wersja polska Deutsche version Strona główna | Mapa strony |
Szukaj: 
Strona główna Noclegi Sanatoria
Interaktywna mapa

Pajacyk.pl - Polska Akcja Humanitarna

Problem nr 1 każdego kuracjusza JAK DOTRZEĆ Z DWORCA KOLEJOWEGO DO OŚRODKA WCZASOWEGO?

Całą dzielnicę uzdrowiskową możemy podzielić na część zachodnią, centralną i wschodnią.

część zachodnia
od portu do ul.Reymonta

część centralna
od Reymonta do Chopina

część wschodnia
od Chopina do Wschodniej

SU Bałtyk OW Poznanianka Arka Medical Spa
OSW Chalkozyn OSW Olymp Ikar Plaza
OLW Kormoran Olymp II SU Koral
SU MSWiA SU Jantar Spa OSW Mega
Muszelka OSW Kielczanka SU San
OSW Posejdon Kombatant  
Zakład Przyrodoleczniczy 1 OSW Lech
 

SU Mesko
 
  Mewa I  
  Mewa II  
  Mewa III  
  Mewa IV  

CRR Niwa
 
  SzU Willa Fortuna  
  OSW Ikar
  SU Rawar  
  Słoneczko  
  OSW Bursztyn  

 

Inne obiekty z odległą lokalizacją to SU Holtur-Podczele


Obiekty o standardzie odpowiadającym hotelom 

4 gwiazdkowym
 

 
Ośrodek Sanatoryjno- Wypoczynkowy


ul.Kościuszki 2,
tel. 94 35 11 800, fax. 94 35 11 811

STANDARD: Wysoka półka, zarówno serwis jak i wyposażenie, wszystko godne polecenia. Bogata oferta usług dodatkowych: basen, kręgielnia, bilard, sala fitness, centrum spa i wellness a nawet jacht.
Położenie w centralnej części dzielnicy uzdrowiskowej to dodatkowy atut, stąd jest blisko zarówno na plażę, jak i do miasta a jednocześnie obiekt jest oddalony od największego ruchu ulicznego oraz od promenady zastawionej ulicznymi handlarzami i ulicznymi grajkami. Olymp II to świetna propozycja dla osób, które cenią komfort w rozsądnej cenie.

   
   
  do góry


Arka Medical Spa

ul.Sułkowskiego 11

tel.0943528151 fax 0943522798


STANDARD: Arka to nie tylko sanatorium, to również luksusowy, czterogwiazdkowy hotel SPA. Dwa lata temu przeprowadzono tu gruntowny remont połączony z rozbudową. Obiekt posiada nowoczesne Centrum Odnowy Biologicznej, gdzie są wykonywane zabiegi fizjoterapeutyczne, balneologiczne i inne.Natomiast w Galerii SPA można wykupić zabiegi kosmetyczne i relaksacyjne.

Polecamy Arkę zwłaszcza tym osobom, które lubią być w towarzystwie. Obiekt jest naprawdę duży - oferuje blisko 1000 miejsc noclegowych -  można tu poznać ciekawych ludzi a okazji jest sporo. Regularnie są organizowane imprezy kulturalne np. koncerty jazzowe, poza tym na dachu znajduje się jedyna obrotowa kawiarnia panoramiczna w mieście, z wysokości 11 piętra możemy podziwiać widok na morze i park w dzielnicy uzdrowiskowej

POKOJE: 800 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizory, telefony, lodówki, balkony, oprócz tego są również pokoje LUX i apartamenty wyposażone w klimatyzację, prawie wszystkie pokoje (z wyjątkiem strony południowej widocznej na zdjęciu) mają widok na morze. W dolnej części budynku znajduje się baza zabiegowa i biura, część mieszkalna zaczyna się na wysokości 3 piętra.

CENY: od 290 zł w zimie do 410 zł latem za pokój 2-os. z pełnym wyżywieniem
         od 230 zł w zimie do 350 zł latem za pok. 2-os. nocleg ze śniadaniem
warto sprawdzać promocje i pakiety - często można trafić na okazje, zwłaszcza w zimie

POŁOŻENIE: na wschodniej granicy miasta, kilka kilometrów od centrum Kołobrzegu, ale blisko plaży (50 m) oraz blisko znakomitej ścieżki rowerowej wiodącej przez tereny Ekoparku.

Autobus: prawie przy samym obiekcie znajduje się przystanek autobusowy (Przesmyk)  linii nr 2 i nr 4 (aktualny rozkład jazdy), aby do nich dojść po wyjściu z dworca idziemy cały czas prosto do czerwonego budynku poczty, tam jest przystanek, wsiadamy do autobusu z napisem PRZESMYK

Auto (opis dla tych, którzy nie wierzą w NASA i GPS) 
Dojazd od strony Koszalina: za Podczelem przejeżdżamy przez tory i właściwie od tego momentu widzimy sylwetkę Arki na horyzoncie z prawej strony, trzeba tylko dojechać do budynku koszar i zaraz za nim skręcić w prawo, potem cały czas prosto i kiedy miniemy biały budynek hotelu Ikar Plaza, skręcamy w prawo.
Dojazd drogą z kierunku Szczecina: kierujemy się na Koszalin, aż z lewej strony zobaczymy stację Shell, mijamy ją, przejeżdżamy przez tory i skręcamy w lewo (przed koszarami) dalej j.w.

zdjęcia poniżej: obrotowa kawiarnia na XI piętrze z panoramą na morze i Kołobrzeg oraz widok na część z zabiegami kuracyjnymi

Zdjęcia poniżej: widok z windy panoramicznej jadącej do kawiarni na XI piętrze oraz basen
  do góry

 

Ikar Plaza
Centrum Zdrowia i Wypoczynku

ul.Wschodnia 35

tel.0947136022 fax 0943523481

STANDARD: Należy do grupy nowo- otwartych obiektów o bardzo wysokim standardzie wyposażenia: lobby bar, kompleks basenów krytych oraz basen zewnętrzny, klub nocny, ogród, sala fitness, centrum Wellness&SPA - to wszystko uatrakcyjna pobyt. Odległość od plaży - 50 m. Można się spierać o piękno nowoczesnej bryły tego budynku, ale nie podlega dyskusji, że robi wrażenie. Dla dawniejszych bywalców Kołobrzegu istotna może być informacja, że Ikar Plaza powstał na miejscu Gliwiczanki, która została zburzona do fundamentów.

POŁOŻENIE: Ikar Plaza położony jest we wschodniej części dzielnicy uzdrowiskowej, niedaleko Sanatorium Arka i podobnie jak ona jest blisko plaży, ścieżki rowerowej i parku nadmorskiego, natomiast daleko od centrum.

Autobus: prawie przy samym obiekcie znajduje się przystanek autobusowy (Przesmyk)  linii nr 2 i nr 4 (aktualny rozkład jazdy), aby do nich dojść po wyjściu z dworca idziemy cały czas prosto do czerwonego budynku poczty, tam jest przystanek, wsiadamy do autobusu z napisem PRZESMYK

Auto (opis dla tych, którzy nie wierzą w NASA i GPS) 
Dojazd od strony Koszalina: za Podczelem przejeżdżamy przez tory i właściwie od tego momentu widzimy sylwetkę Arki na horyzoncie z prawej strony, trzeba tylko dojechać do budynku koszar i zaraz za nim skręcić w prawo, potem cały czas prosto aż po lewej stronie ukaże się biały Ikar z charakterystyczną szklaną piramidą
Dojazd drogą z kierunku Szczecina: kierujemy się na Koszalin, aż z lewej strony zobaczymy stację Shell, mijamy ją, przejeżdżamy przez tory i skręcamy w lewo (przed koszarami) dalej j.w.

POKOJE 260 pokoi dwuosobowych, wszystkie z łazienką/WC, telewizorem, telefonem, Sat-TV, lodówką, balkonem. Uwaga, część pokoi od strony ulicy z dużym natężeniem ruchu zwłaszcza latem.

CENY: od 110 zł dziennie za osobę w pok. 2-os. ze śniadaniem i obiadokolacją oraz z pakietem kuracyjnym (przy rezerwacji min. 7 noclegów)

  do góry


 

Obiekty o standardzie odpowiadającym hotelom  3 gwiazdkowymul. C.K. Norwida 1, 78-100 Kołobrzeg

Tel. 94 352 60 81  Fax 94 352 37 63


POŁOŻENIE: idealne, w samym środku dzielnicy uzdrowiskowej, blisko kładki prowadzącej do centrum, 150 m od plaży, 100 m od kortów tenisowych, 800 m od centrum miasta.

POKOJE: ośrodek jest dość kameralny, oferuje 90 miejsc w pokojach 1-, 2-osobowych, segmentach (2+1) oraz apartamentach. Wszystkie pokoje wyposażone są w SAT-TV, radio, telefon, lodówkę.

ZABIEGI wykonywane na miejscu : okłady borowinowe, krioterapia, magnetoterapia, hydromasaż, masaż klasyczny, masaż limfatyczny (odchudzający), kąpiel kwasowęglowa sucha, laseroterapia, elektroterapia, inhalacje.

DODATKOWA OFERTA: sauna, kawiarnia, taras wypoczynkowy, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów i parking.

  do góry

 


Ośrodek Sanatoryjno- Wypoczynkowy

ul.Kościuszki 5,
tel.94 35 409 10, fax. 94 35 409 11

 

POŁOŻENIE: centrum dzielnicy uzdrowiskowej, przy parku nadmorskim, 100 m od plaży.

POKOJE: to właściwie apartamenty składające się z 2 i 3 pokoi (wyjątek to część pokoi na poddaszu) czyli salonu z aneksem kuchennym i sypialni - zdjęcia poniżej. Wszystkie pokoje wyposażone są w SAT-TV (15 kanałów), telefon, lodówkę, leżaki, część z dostępem do internetu oraz balkonem.

ZABIEGI wykonywane na miejscu : masaż klasyczny i limfatyczny, krioterapia, borowina, sauna, gimnastyka, gimnastyka w basenie, magnetoterapia, bioptron, laseroterapia, ultradźwiędki, diadynamik, prądy tens, rower treningowy,

DODATKOWA OFERTA: taras widokowy - na dachu budynku, dwie windy, basen (kryty), sauny (2 x sucha , 1 x parowa, 3 x jacuzzi), baza zabiegowa, stołówka (śniadania - szwedzki stół), kawiarnia, salon kosmetyczny, sejf w recepcji (płatny), garaż podziemny (płatny), obiekt nie posiada barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

ODLEGŁOŚCI: morze - 80 m, korty tenisowe - 40 m, park nadmorski - 50 m, molo - 600 m,  Latarnia Morska - 750 m, Port - 800 m, centrum miasta - 500 m

  do góry


Bałtyk
Sanatorium Uzdrowiskowe


ul. Rodziewiczówny 1
tel. 0943553434, fax 0943553436

Obiekt położony na wschodniej granicy miasta, oddalony od centrum Kołobrzegu o kilka kilometrów, ale w zamian oferuje bliskość plaży (50 m) oraz znakomitej ścieżki rowerowej wiodącej przez tereny Ekoparku. Arka to nie tylko sanatorium, to również luksusowy, czterogwiazdkowy hotel SPA. Polecamy go zwłaszcza tym osobom, które lubią być w towarzystwie. Obiekt jest naprawdę duży - oferuje blisko 1000 miejsc noclegowych - i można tu poznać ciekawych ludzi a okazji jest sporo. Regularnie są organizowane imprezy kulturalne np. koncerty jazzowe, poza tym na dachu znajduje się jedyna obrotowa kawiarnia panoramiczna w mieście, z wysokości 11 piętra możemy podziwiać widok na morze i park w dzielnicy uzdrowiskowej.

  do góry

 

 

Bursztyn
Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkow
y

ul.Chopina 3A
tel. 0943553434, fax 0943553436

Niewielki ośrodek położony w środkowej części dzielnicy uzdrowiskowej, niedaleko kortów i Pomnika Sanitariuszki. Ośrodek jest nowy i ma wysoki standard wyposażenia.

  do góry

 

 

Ikar
Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy

ul.Rodziewiczówny 24
tel.0943524092 fax 0943524787

Znakomita lokalizacja - blisko plaży, w centralnej części parku nadmorskiego o raz blisko przejścia łączącego strefę uzdrowiskową z centrum miasta. Względnie blisko dworca, dla sprawnej osoby z walizeczką na kółkach to trasa na 15 minutowy spacer. Ikar słynie z bogatej oferty kulturalnej, tu ciągle coś się dzieje, kawiarnia tętni życiem, koncerty, pokazy tańca i wiele innych atrakcji. Sporo niemieckich kuracjuszy. Obiekt dość wiekowy, ale widać to tylko po powierzchni pokoi, po gruntownym remoncie wygląda nowocześnie i elegancko.

  do góry

 

Jantar Spa
Sanatorium Uzdrowiskowe

ul.Rafińskiego 10-14
tel./fax 0943522259

Jantar to właściwie trzy przedwojenne urocze pensjonaty połączone w zgrabną całość. Tu można poczuć atmosferę przedwojennego kurortu, choć obiekt został zmodernizowany sporym nakładem kosztów a wszystko po to by uprzyjemnić pobyt swoim gościom. Mimo, że są tylko 3 piętra została zainstalowana winda, poza tym dobudowano basen oraz przeszkloną kawiarenkę czyli tzw. wintergarten.

  do góry

 

Kielczanka
Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy


ul.Rodziewiczówny 15
tel.0943545525, fax 0943525834

Blisko najbardziej atrakcyjnej części strefy uzdrowiskowej czyli molo i portu, na tyle blisko dworca, że można dojść na piechotę a to oznacza, że z Kielczanki jest również blisko do centrum miasta. Obiekt wygodny, choć wymaga remontu, ma jednak grono stałych gości, którzy nie wyobrażają sobie urlopu nad morzem w żadnym innym obiekcie. Glównym powodem jest bardzo dobra atmosfera i sporo propozycji na zapełnienie wolnego czasu. Na pochwałę zasługuje bardzo przyjazny personel.

  do góry

 

Mega
Ośrodek Sanatoryjno-Wczasow
y

ul.Kościuszki 19,
tel.0943528152, fax 0943531139

 

 

 

  do góry

 

Posejdon
Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy


ul.Spacerowa 38,
tel.0943553770, fax 0943547052

 

  do góry


 

San
Sanatorium Uzdrowiskowe

ul.Kasprowicza 17,
tel.0943526441, fax 094 352644

 

  do góry

 Obiekty o standardzie odpowiadającym hotelom  2 gwiazdkowym


Chalkozyn
Ośrodek Sanatoryjno- Wypoczynkowy

ul.Zdrojowa 1
tel.0943547610, fax 0943545188

Znakomite położenie: w dzielnicy uzdrowiskowej, blisko molo i dworca PKP i PKS, przy przystanku linii autobusowej i Regionalnego Centrum Kultury.

Obiekt jest częściowo wyremontowany, widać sporo inwestycji, ale nie polecamy osobom o rzeczywiście wysokich wymaganiach.

  do góry

 

Holtur-Podczele
Sanatorium Uzdrowiskowe

ul.Koszalińska 70-72
tel.0943543116, fax 0943543666

Holtur to przedwojenne sanatorium dla chorych na gruźlicę, po wojnie wypoczywali tu górnicy. Doskonała lokalizacja dla kuracjuszy, którzy potrzebują spokoju i kontaktu z naturą - w środku Ekoparku, przy ścieżce rowerowej, oddalony od zgiełku miasta. Jeśli jednak ktoś kocha wieczorne wypady do centrum, zakupy, rozrywki i restauracje to nie polecamy. Odległość od centrum to ok. 4 km, w dodatku brakuje chodnika, w grę wchodzi tylko dojazd autobusem lub własnym samochodem.

  do góry

 


Zakład Przyrodoleczniczy Nr 1

ul. Rafińskiego 3
tel.94 35 260 46, fax 94 35 22 444

Znakomite położenie blisko molo i dworca PKP i PKS, przy przystanku linii autobusowej i Regionalnego Centrum Kultury.

  do góry

 

Koral Live
Sanatorium Uzdrowiskowe


ul.Kościuszki 23,
tel.0943525261, fax 0943522395

 

  do góry

 

Kormoran
Ośrodek Leczniczo-Wypoczynkowy


ul.Portowa 8,
tel.0943523452, fax 0943526787

 

  do góry

 

Lech
Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkow
y

ul.Korzeniowskiego 1, tel.0943525291, fax 0943526884

 

  do góry

 

Mesko
Sanatorium Uzdrowiskowe

ul.Chopina 15A,
tel.0943523461, fax 0943523971

 

 

  do góry

 

MSWiA
Sanatorium Uzdrowiskowe

ul.Portowa 22,
tel.0943544620, fax 0943544621

 

  do góry

 

Niwa
Centrum Rehabilitacji Rolników

ul.Norwida 3, tel.0943552000, fax 0943552002

 

  do góry

 

Rawar
Sanatorium Uzdrowiskowe

 

ul.Konopnickiej 5,
tel.0943542700, fax 0943542704

 

  do góry

 

Willa Fortuna
Szpital Uzdrowiskowy

ul.Rafińskiego 3,
tel.0943522146, fax 0943542337

 

  do góry

 

Kombatant

 ul. Sikorskiego 3,
tel.0943523291

 

  do góry

 

Muszelka

ul. Słowackiego 6-8,
tel.0943523215

 

  do góry

 

Mewa I

ul. Ściegiennego 5,
tel.0943548894

 

  do góry

 

Mewa II

ul. Ściegiennego 4

 

  do góry

 

Mewa III

ul. Rodziewiczówny 22

 

  do góry

 

Mewa IV

ul. Konopnickiej 3,
tel.0943548826

 

  do góry

 

Słoneczko

ul. Rafińskiego 7,
tel.0943548831

 

  do góry